top of page

Engin Deniz ve Doğa Sporları Merkezi

 

1996 yılından itibaren T.S.S.F. yetki belgesi ile sualtı dalış eğitimi ve organizasyonları düzenleyen , her sene kendini yenileyerek hizmetlerine devam eden dalış okulumuz; eğitimden malzeme satışına kadar pek çok farklı hizmeti bir arada sunmaktadır.

 

Kurumumuz dalışı, keyifli olduğu kadar da ciddi bir iş olarak görmekte aynı zamanda üyelerine sırasıyla güvenlik, kalite, rahatlık ve en önemlisi "keyif" sunmayı hedeflemektedir. Profesyonel ve tecrübeli eğitim kadrosunu koruyarak, emniyet ve güven anlayışından ödün vermeden, dalış konusunda gelişen ve yenilenen teknolojileri yakından takip ederek, hem dalış merkezi ekibinin hem de tüm üyelerimizin dalış becerilerini sürekli geliştirmeyi ilke edinmiştir.

 

İstediğiniz zaman başlayabileceğiniz tüplü dalış kursu ile tüm dünyada kabul gören PADI ve CMAS onaylı belgelerinizi  alarak bu büyülü atmosferin  bir parçası olabilirsiniz.

 

SCUBA (Self Contained Underwater Breathing Apparatus) yani Kendi Üzerinde Taşınabilen Su altında Soluma Aygıtı  adıyla anılan bu buluş sayesinde, dalış hızla yayılan bir spor haline gelmiştir.Tüplü dalışı öğrenmek düşünülenin aksine oldukça kolaydır, özellikle de suyun içindeyken rahatsanız…

Eğitimlerimiz ;  TSSF - CMAS  standartlarında verilen teorik eğitim, sığ su çalışması ve 6 eğitim dalışından oluşur.
İstatistikler, tüplü dalışın yüzme kadar güvenli olduğunu ortaya koymuştur. Ama tabiki her sporda olduğu gibi dikkatli olunması gereken noktalar vardır. Eğitimle sertifikalandırma sisteminin sebebi bu tehlikeleri ortadan kaldırmaktır.

bottom of page